Geri İade Koşullarımız

Geri iade kapsamına giren müşteriler için gerekli şartlar ve uygulanacak prosedür aşağıda madde madde verilmiştir. Bu şartlar harici işlem yapılmamakla beraber farklı bir uygulama teklif edilemez.

1-) Geri iade kapsamına girecek kişilerin Hostbil.com yetkilileri tarafından bu iade için kabul edilmeleri.

2-) Geri iade için alınmış olan hizmetin firma yetkilileri tarafından hatalı işlem yapılması (Verilerin silinmesi, yanlış işlem yapılması vs.)

3-) Geri iade kapsamına giren müşteriler kesilen %KDV tutarını ve kullanılan hizmet gününü, ödedikleri faturadan düşerek kalan ödemeyi alabilirler.

4-) Geri iade müşterinin sağlıklı bir gerekçe göstermeleri ve firma yetkilileri tarafından kabul edilmesi ile işleme sokulur.

5-) Domain hizmeti , hosting hizmeti ve teamspeak hizmeti alan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir. Hiç bir koşulda (veri kaybı, teknik sorun, abuse ihlali vb.) müşterilerimize geri iade yapılmaz.

6-) Yıllık yada 3 Aylık ödenen alınan hizmetlerinde geri ödeme yapılabilir. Bunun için müşterinin tarafımıza sağlıklı bir gerekçe sunması şarttır. Bu işleminde 7 gün içerisinde yapılması zorunludur. 7 günü geçen talepler dikkate alınmayıp göz ardı edilecektir.

7-) Kiralık sunucu,sunucu barındırma hizmeti alan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir. Hiç bir koşulda (veri kaybı, teknik sorun, abuse ihlali vb.) müşterilerimize geri iade yapılmaz..

8-) Türkiye lokasyonlu sunucularımızda upload ve dowload işlemi kesinlikle yasaktır bu tür işlemler yapıldığında hostbil.com uyarmak sızın hizmeti sonlandırabilir ve geri kalan hizmet günleri iade edilemez.

9-) Hostbil.com üzerinden alınan herhangi bir hizmete TÜRKİYE CUMHURİYETİ yasalarına aykırı bir işlemde hostbil internet hizmetleri sizi uyarmak sızın hizmeti sonlandır ve geri kalan hizmet günleri + hesapta bulunan kredi bakiyesi hiçbir şekilde iade edilmez.

10-) Alan adı (domain) kayıt işlemi ICANN ve METU tarafından yapıldığından kesinlikle geri iade yapılmamaktadır. Alan adı hizmetlerinin hangi nedenle olursa olsun geri iadesi talep edilemez. Aynı zamanda Alan adı transferleri ilk 2 ay yani 60'gün dolmadan transfer edilemez.

11-) Hosting hizmetlerinde yıllık alınan hizmet ile ilgili açıklamalarda yazan kurallar gecerlidir. Yine ilgili hizmet'ye domain barındırma hakkı baz alınır değişim söz konusu değildir.

12-) Kredi tutarı banka havalesi ile eklendiyse ve ürün satın alınmadıysa geri ödemede yasal sorumluluklar karşılandıktan sonra iade edilebilir bunun için firmamız ile irtiba geçilmelidir. .

13-) Mobil ödeme ile yapılan alışverişlerde hangi nedenle olursa olsun geri iade yapılmamaktadır. Mobil ödeme için aracı bir firma kullanılmaktadır ve bu firmadan geri iade almak mümkün değildir.