Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

HostBil İnternet Hosting Hizmetleri Dünya çapında müşterilerie Teamspeak hizmeti ve hosting hizmeti sağlar, HostBil İnternet Hosting Hizmetleri müşterileri aşağıdaki sözleşmeleye tabidir:

1. Taraflar

1.1 : Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen ürün/hizmetleri(Hizmetler olarak anılacaktır) HostBil İnternet Hosting Hizmetleri ile Yeni müşteri kaydı bölümünde detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'e ait olan http://www.tsduragi.com interet adresinde faaliyet gösteren interet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile yapılacağını belirtir.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2. Konusu2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3. Sorumluluklar3.1: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, müşterinin talebi üzerie sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile HostBil İnternet Hosting Hizmetleri ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerie göre ödemesi gereken ücretler HostBil İnternet Hosting Hizmetleri tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol pael, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde HostBil İnternet Hosting Hizmetleri tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken HostBil İnternet Hosting Hizmetleri tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisie ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yie ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisie ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden, game center bölümünden almış olduğu tüm ürünlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri,lisans, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisinin karşılayacağını kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan HostBil İnternet Hosting Hizmetleri herhangi bir sorumluluk kabul etmez. HostBil İnternet Hosting Hizmetleri sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. HostBil İnternet Hosting Hizmetleri kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için ve başka bir sebeple vede HostBil İnternet Hosting Hizmetleri kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işie zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. HostBil İnternet Hosting Hizmetleri hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya maevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. HostBil İnternet Hosting Hizmetleri müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemie tabi tutacaktır. Buna rağmen HostBil İnternet Hosting Hizmetleri hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan HostBil İnternet Hosting Hizmetleri sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödeen domain name'in sahibi müşteridir. HostBil İnternet Hosting Hizmetleri bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleblerini en kısa sürede yapacaktır. Tarafımızdan tescil edilen alan adlarının (com, et, org, ...) The Directi Group ve OnlieNIC firmalarına transfer işlemi kesinlikle gerçekleştirilmemektedir.

3.10: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, aylık ödemeli siparişlerin tamamında müşteri tarafından belirtilecek kredi kartı bilgilerini, kullanmakta olduğu sanal pos sistemi üzerie kayderek ödemelerin aylık olarak tahsilatını sağlayacaktır. Aylık ödemelerin gecikmesi durumunda hizmetin durdurulması hakkını saklı tutmaktadır.

3.11: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, müşteriye ait yedeklerin düzenli tutulması için gerekli özeni ve ehemmiyeti gösterecektir, fakat bu konuda yaşanabilecek sorunlardan dolayı müşterinin uğrayacağı veri kayıplarından sorumlu tutulamaz, müşteri kendi verilerini düzenli olarak kaydetmekle yükümlüdür.

3.12: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, süresi dolmuş alan adı, hosting, veya diğer sunduğu hizmetleri süre bitiminden sonra durdurma, hizmeti tamamen iptal etme hakkını saklı tutmaktadır. Süresi dolmuş veya ödemesi sağlanmamış hizmetlerin iptalinden sonra herhangi bir veri kaydı tutma yükümlülüğü bulunmamaktadır.

3.13: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, Alan adı Tescil hizmetlerinde birebir olarak ICANN ve alan adı ana üreticisi pozisyonunda yer alan REGISTRAR şirketlerin şartlarına uymaktadır. Bu konuda tüm sorumluluklar ve süreçler REGISTRAR şirketlerin şartları olarak geçerlidir. Alan adlarının tescil süreçleri yazılım sistemleri tarafından yöetilir, bu yazılımlar HostBil İnternet Hosting Hizmetleri ve Registrar şirketler üzerinde çalışmaktadır. Bu çalışma sırasında yaşanabilecek arıza veya erişim sorunlarından dolayı tescil, güncelleme, düzenleme, değişiklik, silme gibi süreçlerde yaşanabilecek hatalarda Müşteri tüm sürecin kontrolünden sorumludur.

3.14: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, Bireysel Hosting paketlerinde hosting özelliklerinde yazılan özellikler üzerindeki değerler müşteriye yansıtılır, aynı şekilde alınan hizmet dogrultusunda bireysel hosting hizmetlerinde 1 yıllık yada aylık olarak alınan paketlerde hizmet üzerinde domain değişikliği kabul edilemez.

3.15: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, Alan adı Tescil Hizmetlerinde, whois bilgisi değiştirme ve doğruluğunun sorumluluğu, alan adı tescil şifresi sorumluluğu, transfer kilidi sorumluluğu müşteriye aittir. Bu bilgi HostBil İnternet Hosting Hizmetleri kontrol paeli üzerinden planlı bakım ve %0.001 altında kalan süreçte yaşanabilecek arıza durumları haricinde 7/24 müşteri tarafından değiştirilebilmektedir.

3.16: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, Alan adı Tescil Hizmetlerinde sağlama şartlarını ve fiyatlarını bilgi vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir. Bu düzenleme yıllık ödeme yapılan alan adlarının servis yenilenmesi sürecinden sonra yürütülüğe girecek olup servis yenilenmesi sırasında güncel fiyat ve şartlar açık ve eksiksiz olarak belirtilmektedir. Müşteri yenileme yapmak istemez ise veya yenilemeyi farklı bir şirket üzerinden yapmak isterse bu durumda Registrar şirketlerin ve Icann'ın koymuş olduğu kurallar çerçevesinde işlem yapma hakkına sahiptir.

3.17: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, Alan adı hizmetlerinde yenileme süreçlerini zamanında gerçekleştirmeyen müşteriler için alan adlarını süre bitimi itibari ile askıya almaktadır. Bu askı süreci alan adının üreticisinin belirlediği zamana göre değişir. Bu süre zarfında alan adını satın alan ana müşteri yıllık yenileme bedelini ödeyerek alan adını yenileyebilir ve tekrar geri alarak kullanım hakkını kazanabilir. Alan adı bu süre içerisinde yenilenmediği durumlarda alan adı REDEMPTATION PERIOD'a düşecektir. Bu süreçte alan adının hakkı artık müşteriden çıkmış ve bizim şirketimizin ve registrar şirketin insiyatifie bırakılmıştır. Bu süreçte alan adını HostBil İnternet Hosting Hizmetleri veya Registrar farklı bir şirkete satma hakkına sahiptir. Redemptation period sürecinde alan adını tekrardan almak isteyen eski müşteri veya yeni almak isteyen yeni müşteri değeri alan adı üreticisie göre değişmekle birlikte ortalama 130 USD olan ceza ücretini ödeyerek geri alabilir. Redemptation period sonrasında alınmayan alan adlarında artık süreç Registrar'ın insiyatifie geçmekte olup bu süreç sonrasında alan adının HostBil İnternet Hosting Hizmetleri üzerinden geri alınması mümkün olmamaktadır.

3.18: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, Alan adı hizmetleri satılan bir ürün değildir. Aksie ücreti ödendiği süre boyunca kullanım hakkı alınan bir hizmet şeklidir. Bu edenle alan adının bitiş süreleri içerisinde ücretinin ödenmemesi durumunda bu hak başka bir kişiye geçebilir.

3.19: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, Toplu mail gönderimi ya da İsteksiz mail iletimi (spam e-mail) hizmeti sunmamaktadır. Sağlamış olduğu hizmetler üzerinden bu tarz gönderimler yapılamaz. Bu tarz gönderimlerin tespitinde, sırasıyla 12, 24, 48 ve 72 saat süre ile mail gönderim protokolü (SMTP) erişimini bloklar. Gönderimin bir kez daha tekrarlanması durumunda, SMTP erişimi; hizmet için bir daha açılmamak üzere engeller.

4. Süre4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin interet ortamından HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır. Sipariş onaylanıp , hizmet aktif edildikten sonra hizmet iptali ve bedel iadesi talep edilemez.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesie kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( Ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5. Ücret5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödeecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir

5.2: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret fatura tarihindeki Garanti Bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4:Ücret ilgili ürün satış sayfalarında belirtilmediği ve müşteri ile yapılan özel bir sözleşme olmadığı sürece fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'a elden ödemekle yükümlüdür

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda HostBil İnternet Hosting Hizmetleri kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7: Aylık ödemeli siparişlerde, ödeme kredi kartı ile yapılması durumunda müşteri kredi kartı bilgileri otomatik ödeme kapsamına alınır. Müşteri bu işlemleri http://HostBil İnternet Hosting Hizmetleri.com adresindeki "Ödemeler ve Otomatik Ödemeler" sayfasından ulaşarak değiştirme, iptal etme işlemlerini yapma hakkına sahiptir.

6. Askıya Alınma6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı HostBil İnternet Hosting Hizmetleri, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Alınan Hizmete yoğun bir şekilde DDos Attack yapıldığı takdirde TSDuragi ilgili hizmeti askıya alma hakkına sahiptir.

6.3: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

7. Fesih7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesie aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerie getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 3 günden fazla devam etmesi halinde, HostBil İnternet Hosting Hizmetleri hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 7 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4:Sözleşmenin ve / ve ya hizmetin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi ya da iptali halinde, fesih tarihinden sözleşme / hizmet sonuna kadar olan sürenin hizmet bedelini peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8. İletişim ve Bilgi Adresleri8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların elie ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: HostBil İnternet Hosting Hizmetleri sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresie mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisie ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9. Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 3 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda HostBil İnternet Hosting Hizmetleri kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeeceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.4:HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'in Alt yapısı ile bayilik sisteminde hizmet veren bayilerimize %5 ile %50 arasında komisyon saglamaktayız. Bayilik sistemie dahil olan firma ayda en az 3 Satış yapmak zorundadır. Bunun dışında Sattıgı ürün ve hizmetlerden bayilik sistemie dahil olan firma sorumludur.İlgili firma bayilik sistemie aykırı davrandıgında HostBil İnternet Hosting Hizmetleri haklarını kullanarak tüm ürün ve hizmetlerie el koyma hakkına sahiptir.(Ödeme yapılmadığında,HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'i kullanarak sahtekarlık yapmaya calıstıgında,Bayilik sistemini kötüye kullandığında, vs...)

9.5: Bot Kurulum HostBil İnternet Hosting Hizmetleri 3 sunucunuza ilk kurulumda 5 Lira ücret alınır ve sonrasında sizden kaynaklı bot problemlerinizde bot bozulmalarında 1 hakkınız vardır ücretsiz destek verilir sonrasında ek olarak 5 ücret alınarak destek saglanır.9.6:HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'in alt yapısı ile Ürün/Himzet alındığı takdirde, teslimatlar 48 Saatte yapılmakta olup ayrıca müşterileirmizin Ticket(bildirim) bildirimlerinde 24 saat içerseinde destek türüe göre cevaplanmaktadır.!

10. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri10.1:İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. ( Siparişin interet ortamında HostBil İnternet Hosting Hizmetleri'e onaylanıp gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). HostBil İnternet Hosting Hizmetleri gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Lüleburgaz Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

10.3: İş bu anlaşma 10 madde ve 46 Alt başlıktan müteşekkil olup, taraflarca tamamen okunup tüm hükümleri kabul edilmiştir.

"HostBil İnternet Hosting Hizmetleri Hizmet Sözleşmesi üzerinde zaman zaman değişiklikler yapma hakkını saklı tutar."